piątek, 8 lutego 2013

Le movie

Do matury pozostało mniej niz 90 dni, a ja w idealny sposób nauczyłam się robić wszystko, aby tylko nie uczyć. Jednym z punktów na mojej liście "jak nie uczyć się do matury" jest nadrobienie wszystkich zaległości filmowych. Poniżej przedstawiam skróconą listę filmów, które obejrzałam ostatnio:

Wojna żeńsko- męska

Filmweb: To film dla bezpruderyjnego widza, otwartego na nowe doznania… także damsko-męskie. Historia bezrobotnej dziennikarki, która walczy z nadwagą i brakami na koncie skuteczniej niż Bridget Jones i choć o mężczyznach wie znacznie więcej niż wszystkie Lejdis razem wzięte, znalezienie tego właściwego będzie wymagało od niej nie lada wysiłku. Szczególnie, że jej dorosła córka nie tylko bezlitośnie ocenia jej poczynania, ale sama liczy na radę matki w miłosnych perypetiach. W roli matki i córki Sonia Bohosiewicz i jej młodsza siostra Maja. Zbliża się decydująca bitwa w odwiecznej wojnie żeńsko-męskiej. Kto z tego starcia wyjdzie zwycięsko

Film mimo iż  mnie nie zachwycił, to sprowokował do myślenia. Przewaga mężczyzn w świecie, ich chęć dominacji nad kobietami oraz nasza uległość wobec tego problemu od lat mnie zastanawiają. Przeszkadza mi niesprawiedliwy podział obowiązków w domu, nierówne płace za tą samą pracę, czyli ogólnie przyjęte nierównouprawnienie. Film w dość awangardowy sposób stara się przedstawić dążenia kobiety do bycia zauważoną w świecie rządzonym przez mężczyzn. Polecam również ze względu na dobrą rolę Sonii Bohosiewicz.

Moja ocena: 4 gwiazdki
Niemożliwe

Filmweb: "Niemozliwe" to film opowiadający o prawdziwych wydarzeniach mających miejsce w Tajlandii w 2004 roku. Produkcja przedstawia klęskę żywiołową (tsunami) spowodowaną podwodnym trzęsieniem ziemi o sile 9,1 w skali Richtera, którego hipocentrum znajdowało się kilka kilometrów pod dnem Oceanu Indyjskiego. Przedstawia tragedię z punktu widzenia tradycyjnej, kochającej się rodziny. Z perspektywy ofiar, to znaczy ludzi, którzy zdani na własne siły walczyli o przetrwanie, pomagając sobie na wzajem w trudnych chwilach. Film skupia się na ich zmaganiach, cierpieniu oraz bólu. Pokazuje coś, o czym często zapominamy, a co jest w zasadzie najważniejsze - zdolność do poświęceń, dobroć, jak również walkę o własne i cudze życie. Jego przekaz jest wyraźny oraz oczywisty: Chociaż ludzie potrafią zabijać i krzywdzić się na wzajem, to także jednoczyć w obliczu śmierci oraz pomagać sobie w ekstremalnych sytuacjach. Ukazuje, że wspólnymi siłami i wytrwałością jesteśmy w stanie pokonać wszystkie przeszkody. Twórcy na przykładzie swoich bohaterów próbują nam powiedzieć, że nigdy nie należy tracić nadziei, nieważne, jak niewielkie mamy szanse na odnalezienie ukochanej osoby, całej i zdrowej.

To film o niezwykłej determinacji i poświęceniu. Historia ludzi, którzy nawet w obliczu kataklizmu nie tracą nadziei na odnalezienie swoich bliskich. Na pochwałę zasłużył tutaj młody aktor Tom Holland, który stworzył niezwykle ciekawą postać i swoją gra aktorską dorównywał aktorce nieco starszego pokolenia Naomi Watts.

Moja ocena: 8 gwiazdekCloser

Filmweb: Akcja filmu dzieje się w Londynie. Towarzyszymy czwórce bohaterów w danej scenie, by za chwilę przenieść się wraz z nimi o kilka miesięcy do przodu lub cofnąć się w czasie. Struktura filmu jest precyzyjnie zaplanowana, bo mimo braku wyraźnych sygnałów zapowiadających kolejny przeskok, bez trudu orientujemy się w sytuacji.
Postacie w tej uczuciowej mozaice są cały czas te same, zmienia się tylko układ elementów. Ale nie to jest w filmie najważniejsze, kto z kim i kto do kogo bardziej pasuje. Istotne są słowa prawdy, przy pomocy których potrafią zadawać sobie ból kochankowie. Bezpośredniość i szczerość to pojęcia, które królują na ustach bohaterów i w ich wzajemnych zwierzeniach, choć raczej komplikuje im to życie niż pomaga.
Obraz relacji między ludzkich. Im bliżej dopuszczamy kogoś do siebie tym dalej się od niego znajdujemy. Warte zobaczenia, aby uświadomiś sobie jaki wpływ na nasze życie mają bliscy nam ludzie.

Moja ocena: 8 gwiazdek

 

W następnym poście kolejne 3 filmy
xoxo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz